top of page
  • Obrázek autoraTaťána

Hong Kong

Má sestra Veronika žije v Hong Kongu. Na univerzitě získala stipendium pro doktorantské studium.


Je velmi pilná a pracovitá, studium brala opravdu vážně a poctivě a tak po 4 letech intenzivní práce napoprvé obhájila svou doktorandskou práci a je nyní Dr.


Jsem pyšnou sestrou a chtěla jsem jí stát po boku při slavnostním ceremoniálu. Je to důležitý okamžik v životě. Řekla jsem ji „Jen několik okamžiků v život je jen tvých. Maturita, VŠ diplom, doktorát, porod dítěte“. To je jen a jen o tobě, proto je moc důležité, aby sis to užila a zapamatovala na celý život. Jsou výjimečné okamžiky tebe samé.


Tento týden se měl konat slavnostní ceremoniál, ale z bezpečnostních důvodů byl zrušen. V Hong Kongu jsou demonstrace. Let jsem zrušila jen 2 dny před odletem. Stejně tak i hotel. Sestra byla smutná, ale nemělo smysl letět. Nejen z toho důvodu, že ceremoniál zrušili, ale protože situace tam je opravdu vyhrocená. Je blokovaná doprava, nepokoje narůstají a co já tam? Obava, jestli bych se měla vůbec jak dostat z letiště do centra, nebo případně jestli bych vůbec odletěla zpět domů, byla příliš velká. Sestra byla smutná, ale myslím, že rozhodnutí bylo správné. Večer jsem si pustila televizi a vidím záběry na demonstranty, a vše mi to připomíná náš 17. listopad. I u nás to začali studenti. Také házeli kostkami a volali po spravedlnosti. A říkám si, už jsem zažila naši sametovou revoluci i oranžovou revoluci na Ukrajině. U obou jsem osobně situaci prožívala.


Každý den teď sleduji zprávy a sociální sítě. 24.listopadu mají volby, snad se tam do té doby nestane něco hodně dramatického. Každý lidský život má cenu.
40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page