top of page
  • Obrázek autoraTaťána

Mentoring je boží!


Pro mě je mentoring naprosto osobní záležitostí. Nad každým mentees velmi vážně přemýšlím. Každý má svůj jedinečný příběh a je jiná osobnost.

V průběhu tří let jsem se intenzivně věnovala třem manažerkám a každé z nich tak darovala rok života. Šlo o pravidlené setkávání s jasně stanovenými pravidly, s domácími úkoly a také s velmi osobními rozhovory, které odkrývaly často nevyřčené myšlenkové pochody, touhy, sny, přání, vize, strachy, nejistoty, pochybnosti… Zkrátka pocity velmi důvěrného charakteru. Ale já je potřebuji znát.

Často se stává, že mentorovaní poskytují na první schůzce jen obecné informace a ty jsou k ničemu. Aby byl náš společný čas efektivně využit a aby celé naše setkávání mělo smysl, musíme si vzájemně rozumět a já potřebuji znát maximum konkrétních informací, abych pochopila všechny souvislosti.

I já jsem za každých okolností upřímná otevřená, nekompromisní, tvrdá, jsem zastánkyní konstruktivní kritiky, která někdy až bolí, často přivede mentorovaného až k slzám, nebo naopak mentees rozzáří a rozesměje.

Někoho mentorovat, to je asi ta nejzodpovědnější práce, kterou jsem kdy dělala. Sahám člověku do srdce i do duše a jsem drzá holka, která se ptá i na nepříjemné věci. Nutím druhé, aby hledali jiné možnosti, aby se přestali bát, aby už konečně vysotupili z toho svého komfortu a ze svých stereotypů a našli odvahu vykročit třeba naprosto jiným směrem.

Ale stojí to za to!

Je to nádherné, když po roce práce vidím, jak přede mnou stojí sebevědomí lidé, kteří jsou na správné cestě, mají konkrétní cíl, září jim oči a jsou spokojení. Tohle je ten okamžik, kdy vím, že moje mentorování skončilo, protože oni už ví!

A to je prostě boží!

67 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page