• Taťána

Pes nejlepší přítel člověka

Aktualizace: 24. led 2020

Před dvěma lety si můj syn Honzík moc přál pejska. Říkal mi, že by měl rád kamaráda, se kterým si bude moci hrát, ke kterému se bude moci přitulit a taky si s ním povídat. A tak jsme si pořídili Rizika.


Je to zlatý jorkšír. Vyšlechtěná rasa, která je větší než jorkšír, je bílý jako sníh a má velmi klidnou povahu. Největší radost mám ale z toho, že vůbec nelíná! Nepustí ani jeden chlup! Je to úžasné. I když se ke mně tulí a mám na sobě černé šaty, vůbec nic. Je to báječný. Je vhodný i pro děti, které jsou alergické. A když občas vidím, co moje dítě s ním dělá, jak ho tahá a vláčí… a pes je v klidu. A vše si nechá líbit, protože Honzíka prostě taky miluje. Říkám si, že je to svatý pes.


A asi je to i nejhodnější člen naší rodiny 😀


Jeho upřímná láska je vidět při každém vítání, když přijedeme domů. Miluje nás! O tom není pochyb.


Je zvláštní, jak umí vycítit, jakou mám zrovna náladu. Když jsem spokojená a šťastná, skáče a chce si hrát. Když mám starosti nebo jsem smutná, přitulí se ke mně. Někdy mě olízne a jen mi dopřává svou přítomnost. Občas na mne pohlédne očima plné lásky a ještě víc se přitiskne.


Takže ano, pejska jsme si pořídili, protože ho chtěl hlavně můj syn. A teď vím, že jsem ho také potřebovala. Hladit jeho hezkou srst mě uklidňuje. Ráda si s ním hraju a ráda ho rozmazluju.


Honzík má kamaráda a já vlastně psí miminko. 👍
28 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše